*** 53 % W IMBRYKU ***

 Szczere GRATULACJE dla Bronisława Komorowskiego !   Każdy wolny wybór to święto demokracji.   Tak wielu za tym tęskniło , tak wielu o to walczyło niejednokroć płacąc za tę możliwość najwyższą cenę.   Rzec  by  HURRA !

Nie zgadzam się z Jarosławem Kaczyńskim w jego stwierdzeniu , że   PO   przejęła całą władzę w naszym kraju .
 

Panie Prezesie  Platforma Obywatelska  przejęła    CAŁĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ    za losy  każdego z nas ..
Historia uczy , że jak ktoś bierze wszystko  – z nikim się nie dzieląc –  to odpowiedzialność jest jak w spółce jawnej – całym majątkiem wspólników – w tym przypadku jednego właściciela spółki.

Teraz  już    na wszystkich   szczeblach władzy  odpowiadają za swe decyzje  nominaci   Platformy Obywatelskiej. Nie będą mogli sie zasłaniać wpływem na ich postanowienia  któregokolwiek z polityków , urzedników czy osób związanych z inną opcja polityczną.. Teraz już sam sobie sterem i żeglarzem. Oczywiście w pełni odpowiedzialnym !.

A czasy idą kiepskie !. Miała być  druga Japonia , miała być druga Irlandia  , a obecnie okazuje się , że  na niedalekim horyzoncie wałęsa się druga Grecja.

W napełnionym w 53%  ( oczywiście herbatką )    imbryku  – postawionym w salonach wyborczych PO – zapach sukcesu ulotni się szybko bądź jeszcze szybciej . Za dni kilka trzeba zmierzyć sie będzie z realizacją obietnic przedwyborczych , które dość atrakcyjnie brzmiały , ale ich realizacja ? BEDZIE  KOSZTOWNA !.

Plusk wakacyjnej wody za dwa miesiące zostanie tylko we wspomnieniach. Powrót do rzeczywistości zderzy każdego z bezwzględną matematyką  rachunku ekonomicznego , bo to już jesień i konieczność przedstawienia Sejmowi projektu budżetu na rok nastepny. A z  kasą – tak jak w większości polskich rodzin – cieniutko!.

Obiecanki cacanki elekta Komorowskiego , a to , że podwyżki dla nauczycieli , a to , że zniżki  dla studentów , a to , że nieruszymy wieku emerytalnego i inne fajnie dajace się słyszeć już w dzień po wyborach – nim opróżnił się imbryk – można uznać za całkowicie bez pokrycia i jakichkolwiek szans na spełnienie.

Jak mówi satyryk   SZANOWNE PANSTWO IDZIE BIDA !..

Obecny deficyt budżetowy to  100 MILIARDÓW zł. !!!  w roku następnym może się  powiekszyć o kolejne 60 – 70 MILIARDÓW zł..!!!  Co oznacza , że  może przekroczyć prawem dopuszczalną  granicę 60 %  i trudno będzie nie mówić o  katakliźmie budżetowym , bo rząd będzie musiał na rok nastepny przygotować plan finansowy już   BEZ DEFICYTU !.

A jak to zrobić ?. Podwyższyć podatki – i tak już wysokie – to obniży konkurencyjność krajowych towarów i usług , głęboka redukcja administracji państwowej   ( jak zaczęła robić  to już Hiszpania , Grecja, Niemcy i Francja )  nie obędzie sie bez utraty popularności rządu  ( a idą kolejne wybory ) , głębokie cięcia w MON-ie  ( 1,95 % PKB zapomnieć )  , MSWiA  czy Ministerstwie Zdrowia – gratuluję – poparcie w parlamentarnych wyborach AWS-u  ( z roku 2001 ) !. Zmiejszenie zasiłków chorobowych , pogrzebowych , funduszu opieki społecznej  i alimentacyjnego  , rewolucja w KRUS  wszystko to mozna zrobić , ale nie w przededniu  dwóch kolejnych wyborów !.. A aspiracje do wejścia do strefy euro ?..  POLSKA DOSZŁA JUŻ  DO ŚCIANY !.  Nie ma miejsca w bilansie na spełnienie przedwyborczych obietnic dzisiejszego elekta , któremu raz jeszcze serdecznie gratuluję wyniku wyborczego .

Czy wogóle jest jakieś sensowne  i   ” niedrogie “  politycznie wyjście ?..

Na tym blogu jest ok . 20 wpisów , które mogą Panu Elektowi i jego formacji pomóc w odpowiedzi na to pytanie. Raptem czytania na pół godziny. ZAPRASZAM.

Na forum tej strony również – może nie politycy , ale jeszcze żywi , czujący swą krzywdę  POLACY – dzielą się spostrzeżeniami , które gdyby były systemowo rozwiązane pomogły by w odpowiedzi na pytanie co można w tej sytuacji niedrogo   zrobić ?..

Z niegłosujących 45 % naszych obywateli to w większości  ofiary systemu administracyjnego , bankowego , wymiaru sprawiedliwości , nieprzejednanej podłości ludzi mających nawet najmniejszy kawalintek ” władzy ” , urzędniczej korupcji wszelakiego autoramentu , bezczelnego łupienia majątku przez upoważnionych i nieupoważnionych złodziei w majestacie prawa ,  BRAKU INSTYTUCJI   typu – były sekretarz partii  -  do  którego  można  byłoby  się  udać  z  prośbą  O RATUNEK   przed  chamstwem , głupotą , bezprawiem , grabieniem majątku , niekompetencją administracji państwa !.

Obywatel ma prawo być głupi , niedouczony,  popełniać błędy , nie zawsze zdawać sobie sprawę z tego czy dobrze i zgodnie z prawem postepuje. Ale Polska to NASZ kraj , my jesteśmy suwerenem ziem od bugu do odry , a politycy nie są namiestnikami właściciela Polski a są WYBRANYMI  przez NAS  zarządcami  NASZEGO  państwa!.
 

To Pan panie elekcie   ”rządził” ,  gdy w Polsce powiesiło sie   STO TYSIĘCY LUDZI , to Pan uchwalił   i   podpisał debilną ustawę o upadłości konsumenckiej osób fizycznych , to Pan wyraził zgodę na wykreślenie art. 92 c . z  Prawa Bankowego po której szerokim strumieniem fundusze sekutyryzacyjne rabują , gnoją , upadlają polaków…To za Pana bytności w Sejmie RP windykatorzy bezkarnie maltretują , doprowadzają do samobójstw , kastrują z człowieczeństwa tzw. dyplomatycznie elektorat…

Panie Bronisławie Komorowski ma Pan szansę to zmienić i pomóc rządowi nie ogłosić bankrucji Polski.
 

OBIECUJĘ ,  ŻE  W  PRZYPADKU  GDY  MNIE  PAN   ZAPYTA  O   RADĘ   UCZCIWIE   PANU   ODPOWIEM …